Mängukonsoolid keelustati Hiinas 2000. aastal, kuna valitsus kartis, et antud seadmed ning mängumaailmad võivad halvasti mõjuda laste füüsilisele ning vaimsele tervisele. Mullu otsustas riik antud piirangu lõdvaks lasta ning lubada mängukonsoolide tootjatel tegutseda 28 km² katsealal Shanghais. Kuid isegi antud piirkonnas tegutsemine tekitas konsoolitegijatele üsna palju peavalu. Ettevõtted pidid saama konsoolide müügiks ametivõimudelt õnnistuse ning iga mängumasin pidi läbima ülevaatuse.
Ülal mainitud piirangud on nüüdseks tühistatud ning riigi kultuuriministeeriumi sõnul on Sonyl, Nintendol, Microsoftil ja teistel mängumasinate tegijatel õigus toota ja müüa oma toodangut kogu mandariinimaa territooriumil. 15 aastat kestnud „kuiva seaduse“ periood sundis mängureid kasutama meelelahutusplatvormina arvuti-, mobiili-, pihukonsooli- ning veebisirvijapõhiseid mänge. Elektroonikahiiud peaksid nüüd nägema ränka vaeva, et meelitada taevapojad tagasi mängukonsoolide juurde.
Allikad: The Verge
Värske ⚡
-
Teine Tase 525 × Karl-Alari Varma: ma olen nii õnnelik, et see mäng välja tuli!
Üle pika aja liitub meiega Karl-Alari Varma, kes on siiralt vaimustuses ühest kauaoodatud mängust. Arutame …
-
Haapsalu õudus- ja fantaasiafilmide festivalil näeb esmakordselt Aegna saarel toimuvat õudusmängu
Esimest korda HÕFFi 20-aastase ajaloo jooksul ühendavad Haapsalus jõud Eesti tuntuimad videomängukanalid Puhata ja Mängida …
-
Teine Tase 524 × Kas The Elder Scrolls IV: Oblivion on hea ka aastal 2025?
Aastal 2006 ilmus Bethesda legendaarne rollimäng The Elder Scrolls IV: Oblivion. Nüüd, pea 20 aastat …