2017 oli suurepärane mänguaasta, mida iseloomustasid küll muidugi ka suured probleemid nagu mikromaksete ümber keerlevad skandaalid. Need mängureid frustreerinud teemad ei suutnud siiski mängude kvaliteeti madaldada ja need järgnevad 10 teost ongi selle head näited.
10. Destiny 2
Destiny 2 on mäng, mille seltsis veetsin endalegi ootamatult palju aega. See on küll räigelt peksa saanud, aga samas kratsib ta mingit sügelust väga õigest kohast.
9. Observer
Eikuskilt ilmunud üllataja, tehnothriller Observer, on justkui „Blade Runneri“ stiilis ulmelugude ja parimate õudusmängude segu, mis ei taha sobituda sissekujunenud kategooriatesse.
8. Middle-earth: Shadow of War
Tolkien on end juba 100 korda hauas ringi keeranud, aga las keerab! Monolith teab, kuidas teha seiklusmängu, mis on niivõrd sügav mehaanika ja maailma ülesehituse poolest, et probleemid loo ja mikromaksetega kaovad meelelahutuse taha ära.
7. Dishonored: Death of the Outsider
Dishonored 2 lisapakk lubab teha seda, mida üheski varasemas osas teha ei saanud – tagajärgedeta häving. Piirangu kadumine avab Dishonoredi maailma hoopis teise nurga alt ning enam ei pea kartma, et missiooni veresaunaks muutmine mõjutab kuidagi loo kulgu ja toob sünge lõpu.
6. Horizon Zero Dawn
Horizon Zero Dawn oli minu jaoks n-ö The Witcher 3 kohatäide ja täitis seda väga väärikalt.
5. PlayerUnknown’s Battlegrounds
Lõbus, ootamatu, vihaleajav, frustreeriv ja sõltuvusttekitav tulistamismäng, millest ma ei suuda loobuda.
4. Wolfenstein II: The New Colossus
Wolfenstein II: The New Colossus on täis meeldejäävaid momente ning niisuguseid üllatusi, mida poleks eales ühelt järjelt oodanud. Veel vähem ainult üksikmängukampaaniale keskenduvalt sirgjoonelise narratiiviga hullumeelselt tulistamismängult.
3. Life is Strange: Before the Storm
Life is Strange oli minu 2015. aasta lemmikmäng ja kuigi selle teist hooaega pole veel valminud, ilmus siiski kolmeosaline elllugu, mis ei räägi mitte peategelasest Maxist, vaid tutvustab meile teise olulisema tegelase Chloe elu enne Maxi. Before the Storm tõestab, et Life is Strange’i lugu ei vaja üleloomulikku elementi (ajas tagasi rändamine), et omada samasugust mõju.
2. What Remains of Edith Finch
What Remains Edith Finch teeb kõike teistmoodi. Hetkel, mil arvad, et oled juba kõike näinud, lüüakse jalad alt. Edith Finchis pole menüüsid, relvi, vaenlasi ega asju, mida kätte võtta… peale loo jaoks oluliste osiste. On üksnes videomängudele omane elamus, mida ei suuda mitte ükski teine kunstivorm lihtsalt kopeerida, lootes seejuures tabada sama välku pudelis.
1. Hellblade: Senua’s Sacrifice
Hellblade pakub harjumuspärase mängitavuse, disaini ja loojutustamise asemel eksperimentaalset elamust, mis jääb hämmastava graafika ja mängudisaini innovatsiooni poolest templina mällu igaveseks.
• • •
Kuskil varasemas edetabelis olnud The Long Dark on nüüd ametlikult väljas ja endiselt suurepärane, aga seda enam siia listi ei topi.
P.S. Nintendo asju pole listis, sest pole neid lihtsalt mänginud.
P.S.2. Väärivad ka äramärkimist:
Perception, Prey , Night in the Woods, ECHO, Get Even, Last Day of June, Everspace, Little Nightmares, Subsurface Circular, Rime, Nex Machina, Resident Evil 7: Biohazard, Cuphead ja Assassin’s Creed: Origins.
Värske ⚡
-
Ludoloogia logi: militaarmasinatega meestepäev
Head meestepäeva! Täna taas mänguteemast, mis kõnetab pigem meessugu – lendavad militaarmasinad. „Top Gun: Maverick“ …
-
Ära mängi seda mängu ei kümneka, viieka ega isegi kaheka eest!
Unknown 9: Awakening on osa Bandai Namco laiemast multimeedia frantsiisist. Seda maailma katavad raamatud, koomiks, …
-
Teine Tase 501 × See konsool maksab 850 eurot. Meie ütleme, kas peaksid selle ostma!
Hiljuti jõudis poelettidele Sony uhiuus konsool PlayStation 5 Pro, mille hind on võrdlemisi krõbe. Nimelt …