AOC on kauaaegne tegija arvutiseadmete maailmas. Nende perifeeriaseadmed on alati paistnud silma oma hinna-kvaliteedi suhtega.
AOC monitorid, hiired, klaviatuurid ja kõrvaklapid on saadaval igas hinnaklassis ning firma toob tihti uusi kalleid tehnoloogiaid massidesse. Sama püüab saavutada ka 1440p lahutusega AOC Q27G4X.
Viimase paari aastaga on monitoride maailmas toimunud suur revolutsioon: OLED paneelid on kohal, TN-paneelid on mõeldud vaid kõige nõudlikumale mängurile, VA-paneele kasutatakse eelkõige kumerate ekraanide tootmiseks ning IPS on standard.
Kuigi OLED on parim valik, on see hetkel liiga kallis, mistõttu teine valik pildikvaliteedi poolest oleks IPS. Nendel paneelidel on sügavamad värvid ja parimad vaatenurgad võrreldes TN- ja VA-paneelidega.
AOC otsustaski oma Q27G4X monitoriga tuua IPS standardi kõikide mänguriteni. See on 27-tolline 2560×1440 lahutuse ja kuni 180 Hz värskendussagedusega IPS monitor alla 300 € eest – idee, mis paar aastat tagasi võis tunduda ebareaalne, vähemalt sellel hinnatasemel.
Q27G4X pakub kõike, mida pakuvad parimad mängumonitorid: DisplayHDR400 spetsifikatsiooni, 99% sRGB ja 93% DCI-P3 värviruumi katvust, kõrget värskendussagedust, AMD FreeSynci (mis töötab ka Nvidia kaartidega), ning madala sisendlatentsi režiimi.
Monitori jalg võimaldab ekraani tõsta, pöörata ja kallutada. See on omadus, mida kahjuks paljudel teistel monitoridel selles hinnaklassis ei leia.
Monitor toetab ka 8bit+FRC, mis mõeldud neile, kes eelistavad sügavamaid värve. Kuna päris 10bitise paneeli kasutamine on väga kallis ning kasulik eelkõige professionaalidele, siis kasutab AOC FRC tehnoloogiat (ingl. frame rate control, värskendussageduse kontroll), et imiteerida 10biti värvisügavust 8bitistel paneelidel läbi pikslite ülikiirete ümberlülitamiste.
10bitise paneeli pikslid suudavad näidata 1024 värvi, kuid 8bitised pikslid on limiteeritud 256 värvile. FRC tehnoloogia võimaldab 8bitistel pikslitel nii kiiresti ümber lülituda, et meie silmadele tunduks nagu piksel näitaks värvi, mida see reaalsuses näidata ei saa. Treenitud silm näeks vahet 10biti ja 8bit+FRC vahel, kuid mängimiseks sobib 8bit+FRC tehnoloogia suurepäraselt.
Q27G4X kasutab DisplayPort 1.4, mistõttu saab nautida 2560×1440 resolutsiooni 8bit+FRC värvidega ka 180 Hz värskendussagedusel. Paljud sama hinnaklassi monitorid kasutavad vanemaid standardeid, mis nõuavad värskendussageduse madaldamist 120 Hz peale.
Aga kõik ei ole ideaalne. Kuigi AOC on teinud palju tööd, et sellist kõrgklassi paneeli nii madalale hinnatasemele tuua, pidid nad reaalsuses tegema kompromisse.
Näiteks ei ole monitoril USB-läbilaskevõimet ega USB-C ühenduse tuge. Antud mudeli värvid vajasid samuti tuunimist. Pilt oli väga sinine, mistõttu oli vaja kasutada monitorisätete nuppe… Ja see taas tõestas, et meil ikka ei ole ühist standardit, mis teeks monitorisätete muutmise kuidagi mugavaks.
See-eest on need miinused mängurile tihtipeale väikeseks takistuseks. Pigem on see oluline inimesele, kes kasutab sama monitori näiteks tööks või pilditöötluseks. Mängimiseks on AOC Q27G4X-ist raske mööda vaadata, eriti arvestades selle hetkehinda.
Hinnavaatlusest leiab seda mudelit isegi 239,99 € eest. Tööks ja pilditöötluseks soovitaks vaadata laiema funktsionaalsusega monitore, kuid kui sinu masinas on 1440p kõlbulik videokaart ning kasutad vanemat VA- või TN-paneeli, siis AOC Q27G4X on üks parimaid valikuid oma raha eest.
Värske ⚡
-
Teine Tase 506 × Numbrid ei valeta – mängurid vaatavad pornot just sellel konsoolil
Täiskasvanute portaal Pornhub on aasta lõpu puhul taaskord avaldanud hulgaliselt statistikat. Saatejuhid ning külla tulnud …
-
Philips Evnia pakub igale mängurile ekraani, mis vastab nende vajadustele
Evnia on eelkõige mänguritele mõeldud Philipsi bränd, mille fookuseks on hea disain ja kvaliteet. Evnia …
-
Teine Tase 505 × Aasta parim mäng ilmus alles nüüd?
Aasta lõpuni on jäänud vaid loetud nädalad ning kõik valmistuvad jagama auhindu tänavustele parimatele mängudele. …