Vahel ei ole ühe mängu kirjeldamiseks palju sõnu vaja. Asjad saab kokku võtta ka… lühidalt.
„Kas videomänge saab kunstiks pidada“ on küsimus, mida oleme aastate jooksul kuulnud küll ja veel. Pea iga endast lugupidav mängur oskab koheselt ka käputäie näiteid tuua: Limbo, Journey, uuematest mängudest veel näiteks Night in the Woods ning Hollow Knight. Muidugi on mängitavus ühe virtuaalse taiese puhul oluline aspekt, ent visuaalne ilme on eelnimetatute jaoks ääretult oluline element. Puhtalt visuaalse külje poolest saaks sellesse nimekirja lisada ka mullu PC peal ilmunud ning tänavu suvel teistelegi mängumasinatele, sealhulgas Nintendo Switchile jõudnud
Tegemist on stiilipuhta mõistatusmänguga. Esmalt tahtis klaviatuuril klõbistavate näppude alt väljuda ka sõna „platvormer“, ent tõenäoliselt oleks külgvaates jalutamissimulaator siinkohal tunduvalt täpsem kirjeldus. Teose nimitegelane jalutab aeglasel sammul vasakult paremale, nupuvajutusega reisib ta reaalsest maailmast vaimude dimensiooni, mis toob esile nii mõistatuste lahendused… kui ka teda varitsevad ohud. Väljakutse pole eriti suur ning võttes arvesse teose ääretult venivat tempot, on tüdimus kerge tekkima. Mängu kasuks räägivad aga tema soodne hind ning lühike kestvus – aeglane šamaan jõuab oma (nii füüsilise kui ka spirituaalse) rännaku sihtkohta kõigest paari tunniga.
Värske ⚡
-
Teine Tase 525 × Karl-Alari Varma: ma olen nii õnnelik, et see mäng välja tuli!
Üle pika aja liitub meiega Karl-Alari Varma, kes on siiralt vaimustuses ühest kauaoodatud mängust. Arutame …
-
Haapsalu õudus- ja fantaasiafilmide festivalil näeb esmakordselt Aegna saarel toimuvat õudusmängu
Esimest korda HÕFFi 20-aastase ajaloo jooksul ühendavad Haapsalus jõud Eesti tuntuimad videomängukanalid Puhata ja Mängida …
-
Teine Tase 524 × Kas The Elder Scrolls IV: Oblivion on hea ka aastal 2025?
Aastal 2006 ilmus Bethesda legendaarne rollimäng The Elder Scrolls IV: Oblivion. Nüüd, pea 20 aastat …