fbpx

Kaasaskantavad monitorid on olnud turul juba aastaid, kuid populaarsuselt ei ole nad väga kaugele jõudnud. Tihtipeale ebamugava jalatoe, kehvema ekraani ja lühikese akuga ei olnud vanad mudelid piisava kvaliteediga, et olla oma kasutajatele sobilikud.

2024. aastal ilmunud AOC 16T3EA ja 16G3 püüavad nüüd seda arvamust ümber lükata.

AOC 16T3EA

16T3EA

AOC 16T3EA, lihtsaim kahest mudelist  on mõeldud eelkõige töötajatele, kes käivad tihti reisimas või peavad mingil põhjusel töötama kohvikust, hotellist või rongist.

16-tolline 1920×1080 resolutsiooniga IPS-ekraan kaasasoleva ümbrisega mahub igale poole, kuhu sobib 15,6-tolline sülearvuti.

Mina kasutasin seda 13-tollise MacBookiga ja kaasaskandmine polnud üldse probleem. Oma vormiteguriga sobis see ideaalselt kätte.

16T3EA ühildub arvutiga läbi USB-C kaabli, mis on ka ainus port ~13mm paksuses korpuses. Kahjuks ei tööta see monitoriga ühenduvust toetava telefoniga, kuid näiteks iPadiga ühendus toimis.

16T3EA ei ole sobilik värvitöötlemiseks või muusika nautimiseks (sellel puuduvad nii kõlarid kui ka 3,5mm kõrvaklapiauk), kuid lõppude lõpuks ongi see tööks mõeldud monitor, mida saab endaga kasvõi vanaema suvemajja kaasa võtta. Eriti siis, kui oled harjunud töötama kahe monitoriga.

AOC 16G3

16G3

AOC 16G3 on mõeldud eelkõige mänguritele, kes palju reisivad. 16G3 on samamoodi 15,6-tolline 1920×1080 IPS paneeliga kaasaskantav monitor, kuid mis nüüd toetab 144 Hz värskendussagedust ja AMD FreeSync kaadrisünkroonimistehnoloogiat.

See monitor sobib näiteks Steam Decki, MacBooki või Windowsi arvutiga, aga ka näiteks digikaameraga, kuna sellel on olemas mikro-HDMI port.

AOC 16G3 kaasaskantav monitori eristab teistest ka see, et see ühildub näiteks Sony PlayStation 5 või Xbox Series konsoolidega, nii et teoorias saab oma konsooli kotti visata ja nautida konsoolimänge eredal ekraanil ka kodust eemal.

AOC 16G3 ja selle pordid.

Mõlemad mudelid on kvaliteetse pildiga, kuid siin peab kindlasti teadma, mis on sinu eesmärk, mida tahad kaasaskantava monitoriga saavutada.

AOC 16T3EA on eelkõige töö tegemiseks. Mängida sellel saab, aga kogemus ei erineks palju ei sülearvuti monitorist ega Steam Deckist. Selle hind on umbes 180€.

AOC 16G3 sobib nii tööks kui mänguks, kuid võib vajada lisajuhtmeid, sätete optimeerimist ja heleduse reguleerimist. See-eest saab sellega nautida eredamat ja sujuvamat pilti, kuid veidi kallima hinna eest, milleks on ligikaudu 220€.