Mida teha, kui üks Eestis elav inimene soovib õppida mängudisaini? Siiani on paaris ülikoolis nii Tallinnas kui ka Tartus antud valikainena videomängude arendamist, kuid selle maht ning õpitav on liiga väikese kaaluga, et end täieõiguslikuks mänguarendajaks nimetada, ning Eestist õppimise eesmärgil ära kolimine võib tunduda utoopilise unistusena. Alates sellest sügisest on aga olemas lahendus: Eestis avatakse koguni kaks videomängudega seonduvat õppekava.
Koostöös Uppsala Ülikooli, Eesti Ettevõtluskõrgkooli Mainori, Tallinna Ülikooli, Rootsi Suursaatkonna ja Adcashiga korraldas IGDA Estonia mängudisaini õppimisvõimalusi tutvustava õhtu. Selleks, et võrrelda Eestis avatavaid osakondi end juba tõestanud mänguõppega, tutvustati ka Uppsala Ülikooli mängudisaini osakonda.
Eesti Ettevõtluskõrgkool Mainor: Arvutimängude disain
Tallinna Ülikool: Digitaalsete hariduslike mängude disain
Uppsala Ülikool: Mängudisaini osakond
Level1 loodab, et seoses uute õppimisvõimaluste tekkega saab paari aasta pärast hakata rääkima Eesti mängutööstuse kevadisest õitselepuhangust.
Värske ⚡
-
Teine Tase 525 × Karl-Alari Varma: ma olen nii õnnelik, et see mäng välja tuli!
Üle pika aja liitub meiega Karl-Alari Varma, kes on siiralt vaimustuses ühest kauaoodatud mängust. Arutame …
-
Haapsalu õudus- ja fantaasiafilmide festivalil näeb esmakordselt Aegna saarel toimuvat õudusmängu
Esimest korda HÕFFi 20-aastase ajaloo jooksul ühendavad Haapsalus jõud Eesti tuntuimad videomängukanalid Puhata ja Mängida …
-
Teine Tase 524 × Kas The Elder Scrolls IV: Oblivion on hea ka aastal 2025?
Aastal 2006 ilmus Bethesda legendaarne rollimäng The Elder Scrolls IV: Oblivion. Nüüd, pea 20 aastat …