fbpx

Võistluse teemaks oli „Eramaja“ ning eesmärgiks uurida arhitektuuri kasutamist virtuaalmaailmas, kus puuduvad reaalse elu piirangud. Töid hindas neljaliikmeline žürii, millest kaks olid Level1-e liikmed ning kaks ettevõtte Arhitekt Must arhitekti. Võistlusele registreerus enam kui 100 inimest ja 5 tundi kestnud hindamise käigus valis žürii välja kolm parimat. Võistlust sponsoreerisid auhindadega LEGO® ja klotsipood.ee.

Mängu kaart koos ehitistega on allalaetav Minecrafti arhitektuurivõistluse veebilehelt.

1. KOHT: Anno Lehola

Minecraft

Žürii kommentaar:

Võistlustöö võlus mitmes aspektis. Hoone oli suur, kuid kõik hoone komponendid töötasid ühtse tervikuna. Lisaks soovitud ruumiprogrammile pakkus hoone väga erinevaid tervikule lisaväärtust andvaid ruume. Peamiseks tugevuseks oli aga selle töö arhitektuurne sobivus Minecrafti loogikaga – töö suutis ehitusklotside nõrkuse (kuubist tulenev piirang) hoopis tugevuseks keerata – klotsid-vokslid on siin sujuvalt võtnud rolli funktsionaalse maastikuna, kus maja muutub risti-rästi üle- ja läbikäidavaks labürindiks. Selle töö juures väärib tunnustust autori kujutlusvõime – tegemist on uut tüüpi arhitektuuriga, millele me „päris“ maailmast referentse ei leia.

Auhinnad: „LEGO Architecture Imperial Hotel“ ja „LEGO Architecture Sydney Opera House“

Võitja kommentaar:

„Tänan Arhitekt Musta ja Level­1-e selle võistluse korraldamise eest, mis andis võimaluse meil kõigil olla “suured” arhitektid. Iga päev toimub loomingu loomine ja see jääb meie igapäevase elu varjus nähtamatuks.

Looming ja loomine on suuresti seotud väljendusviisiga.

Mitte just iga päev ei anta võimalust osaleda ehitusvõistlusel virtuaalmaailmas, kus on auhinnaks midagi “päris”. Just sellise pilguga tagasivaadates, mõtlesin ma, et tegelikult oleme kõik elu arhitektid. Miks me ei võiks siis oma panust veelgi suurendada ja anda üha enam nähtamatuks jäävale maailmale nähtavat osa? Igaüks on meist ainulaadne ja eriline, seda peegeldub ka ehitusvõistlusest, kus iga valmiv maja nägi välja erakordselt silmapaistev oma kuju ja mõõtmete poolest.

Tehke seda, mis tundub teile loominguline ja väljendusrikas ­ See toobki välja teie isikupära ja peegeldab teid endid. Lõhkuge piirangud mõtetes ja laske fantaasial lennata, sest ka ühel päeval võib tekkida võimalus näida suur selles pisikesena näivas maailmas. Lõpetuseks soovin öelda, et hoidke oma tervist ja mingu teil hästi.“ – Anno Lehola

2. KOHT: Arttu Mattias Jauhiainen

minecraft

Žürii kommentaar:

Teise koha töö juures meeldis žüriile enim selle objekti realistlikkus – tegemist on hoonega, mis on väga hea siseloogikaga. Hoones on palju ruume, kuid kõik need on hästi mõtestatud ning üksteisest erinevad. Suurepärane ning läbimõeldud on ka krunt, mis koos majaga tegi hoonest rikkaliku ja avastamisväärse maailma. Tegemist on parima ’’tavalise majaga’’ võistlusel.

Auhinnad: „LEGO Architecture United Nations Headquarters“ ja „LEGO Architecture Sydney Opera House“

3. KOHT: Eneken Rätsep

minecraft

Žürii kommentaar:

Kolmanda koha vääriliseks pidas žürii tööd, mis suutis keskkonna enda tarvis hästi ära kasutada ning seeläbi põneva arhitektuurse lahenduseni jõuda. Ringja maja sisehoovi privaatse aia tekitamine annab hea võimaluse sise- ja välisruumi omavahel ühendada. Tornis paiknev kasvuhoone lubab olla ka tulevikku vaatav, isemajandav elamisüksus.

Auhinnad: „LEGO Architecture Rockefeller Center“ ja „LEGO Architecture Burj Khalifa“

Galerii valitud töödest