Mida teha, kui üks Eestis elav inimene soovib õppida mängudisaini? Siiani on paaris ülikoolis nii Tallinnas kui ka Tartus antud valikainena videomängude arendamist, kuid selle maht ning õpitav on liiga väikese kaaluga, et end täieõiguslikuks mänguarendajaks nimetada, ning Eestist õppimise eesmärgil ära kolimine võib tunduda utoopilise unistusena. Alates sellest sügisest on aga olemas lahendus: Eestis avatakse koguni kaks videomängudega seonduvat õppekava.
Koostöös Uppsala Ülikooli, Eesti Ettevõtluskõrgkooli Mainori, Tallinna Ülikooli, Rootsi Suursaatkonna ja Adcashiga korraldas IGDA Estonia mängudisaini õppimisvõimalusi tutvustava õhtu. Selleks, et võrrelda Eestis avatavaid osakondi end juba tõestanud mänguõppega, tutvustati ka Uppsala Ülikooli mängudisaini osakonda.
Eesti Ettevõtluskõrgkool Mainor: Arvutimängude disain
Tallinna Ülikool: Digitaalsete hariduslike mängude disain
Uppsala Ülikool: Mängudisaini osakond
Level1 loodab, et seoses uute õppimisvõimaluste tekkega saab paari aasta pärast hakata rääkima Eesti mängutööstuse kevadisest õitselepuhangust.
Värske ⚡
-
Millise mulje jätsid iShowspeedile Eesti mängurid?
Nagu kõik suured meediaportaalid täna, peame ka meie kirjutama sellest, kuidas maailmakuulus striimer iShowspeed Eestit …
-
Teine Tase 535 × Miks teevad paljud mängides selle piinliku vea?
Taaskord on külla tulnud Nele, kes paljastab ühe piinliku vea, mille paljud mängurid oma elu …
-
Philips Evnia 32M2N8900 – kallis… aga parim!
Philips on ekraanitööstuses pikaajaline tunnustatud tegija, kes sisenes hiljuti oma Evnia tooteseeriaga konkurentsitihedale mängumonitoride turule. …