fbpx

Metro: Last Lighti ilmumisest on möödunud 4 aastat ning tundub, et just nüüd on õige aeg kuulutada välja seeria kolmas osa, pealkirjaga Metro Exodus.

Exodus algab enam-vähem sealt, kus seeria pooleli jäi. Mängija asub taas kehastama Artyomi ning mängu käigus pääsetakse esimest korda Moskva varemete vahelt tuumarünnaku üle elanud Venemaa laiale alale seiklema. Siin tulebki mängu suurim muudatus võrreldes eelmiste osadega. Kui varasemalt on Metro mängud olnud väga lineaarsed, siis Exodus toimub avatud maailmas, mille avastamise käigus kohtutakse ka eelmistest osadest tuttavate tegelastega.

Mängu tegevprodutsendi John Blochi sõnul leiab mängu tegevus aset rohkem kui aasta vältel, seega on meil võimalik näha erinevaid keskkondi nii kevadel, süvel, sügisel kui ka mänguseeriale omases talvises keskkonnas. Metro Exodus ilmub millalgi 2018. aastal ning seda esialgu PC, PlayStation 4 ja Xbox One’i platvormidel. Xbox One X saab loomulikult omale ka 4k toe. Selleks, et Metro Exoduse ilmumiseks valmis olla, soovitame võtta ette eelmisel aastal ilmunud Metro mängude Redux kogumiku.