fbpx

Pariisi Olümpiakomitee arutab võimalust lisada e-sport 2024. aasta olümpiamängude medalivõistluste hulka. Kui see saab teoks, on tegemist märgilise saavutusega tunnistamaks e-sporti kui ametlikku ja tõsiseltvõetavat spordiala.

Tony Estanguet, Pariisi Olümpiakomitee kaaspresident, andis teada, et lähiajal on plaanitud Rahvusvahelise Olümpiakomitee ja e-spordi esindajate vahel kohtumised, kus arutatakse erinevaid koostöövõimalusi saamaks täpsemalt aru e-spordi olemusest. Tegemist ei ole esimese korraga, kui proovitakse n-ö klassikalist ja uue generatsiooni võistlusalasid omavahel liita. 2016. aatsa Rio olümpiamängudel olid videomängud esindatud eGames nimelisel esitlusel, kus kaheksa rahvusvahelist võistkonda võtsid mõõtu mängudes Smite ja Super Smash Brothers Wii U.

Olümpiamängudest on tehtud palju videomänge, neist viimane Mario & Sonic at the Rio 2016 Olympic Games

Videomängude osalus on aga kinnitatud nii 2018. aasta Aasia mängudel, mil e-sport on sarnaselt Rio olümpiamängudel nähtule esitletud näidisvõistlusena, kui ka 2022. aastal toimuvatel Aasia mängudel, mil videomängud kaasatakse medalialana. Vajab eraldi väljatoomist, et Aasia mängud jääb osalevate sportlaste hulgaga alla vaid olümpiamängudele. 2024. aasta Pariisi olümpiamängude programm kinnitatakse peale 2020. aastal toimuvaid Tokyo olümpiamänge, seega on komiteedel paar aastat aega, et jälgida, kuidas arenevad videomängud ning nendes võistlemine.

Overwatchi turniir 2017. aasta kevadisel MängudeÖÖl

Selle kõrval astub Eesti riik esimesi väikseid samme saamaks aru, mida e-sport endast üldse kujutab, kuid MängudeÖÖ saab vanaviisi jätkata.

Allikas: Kotaku