Mängukonsoolide ning nende salvestusfailide igasugune omavoliline nokitsemine on Jaapanis karistatav kuni viieaastase vangistuse või viie miljoni jeenise (umbes 40 000 €) suuruse rahatrahviga.
Jaapani Arvutitarkvara Autoriõiguse Assosatsiooni (Japan’s Association of Copyright for Computer Software) veebilehelt võib lugeda, et eelnimetatud tegevused rikuvad rangelt riigi Ebaõiglase Konkurentsi Ennetusseadust (Unfair Competition Prevention Law). Esmalt märkas seda Tõusva Päikese Maa videomängusait Hachima Kikou, kui lisaseadmete müügiga tegelev veebisait Cyber Gadget lõpetas oma salvestusfailide mudimisega tegeleva tarkvara müügi nende piirkonnas.
Lisaks on nüüdsest illegaalne ka nn. „hall turg“, kust on võimalik soetada odavalt enamasti mitte just kõige legaalsematel teedel saadud mänguvõtmeid.
Imestan, et Jaapan kui üks kõige tehnoloogilisemalt arenenuid riike on hakanud piirama omaenda turgu. Huvitav, kas sellised seadused jõuavad kunagi ka läände ning kolmandad osapooled, kes müüvad konsoolitarkvara, surevad sootuks välja?
Allikas: Kotaku
Värske ⚡
-
Teine Tase 506 × Numbrid ei valeta – mängurid vaatavad pornot just sellel konsoolil
Täiskasvanute portaal Pornhub on aasta lõpu puhul taaskord avaldanud hulgaliselt statistikat. Saatejuhid ning külla tulnud …
-
Philips Evnia pakub igale mängurile ekraani, mis vastab nende vajadustele
Evnia on eelkõige mänguritele mõeldud Philipsi bränd, mille fookuseks on hea disain ja kvaliteet. Evnia …
-
Teine Tase 505 × Aasta parim mäng ilmus alles nüüd?
Aasta lõpuni on jäänud vaid loetud nädalad ning kõik valmistuvad jagama auhindu tänavustele parimatele mängudele. …