Mängukonsoolide ning nende salvestusfailide igasugune omavoliline nokitsemine on Jaapanis karistatav kuni viieaastase vangistuse või viie miljoni jeenise (umbes 40 000 €) suuruse rahatrahviga.
Jaapani Arvutitarkvara Autoriõiguse Assosatsiooni (Japan’s Association of Copyright for Computer Software) veebilehelt võib lugeda, et eelnimetatud tegevused rikuvad rangelt riigi Ebaõiglase Konkurentsi Ennetusseadust (Unfair Competition Prevention Law). Esmalt märkas seda Tõusva Päikese Maa videomängusait Hachima Kikou, kui lisaseadmete müügiga tegelev veebisait Cyber Gadget lõpetas oma salvestusfailide mudimisega tegeleva tarkvara müügi nende piirkonnas.
Lisaks on nüüdsest illegaalne ka nn. „hall turg“, kust on võimalik soetada odavalt enamasti mitte just kõige legaalsematel teedel saadud mänguvõtmeid.
Imestan, et Jaapan kui üks kõige tehnoloogilisemalt arenenuid riike on hakanud piirama omaenda turgu. Huvitav, kas sellised seadused jõuavad kunagi ka läände ning kolmandad osapooled, kes müüvad konsoolitarkvara, surevad sootuks välja?
Allikas: Kotaku
Värske ⚡
-
Wreckfest 2 varajane ligipääs – kas selle eest on aus raha küsida?
Soomlaste loodud plekimõlkimise simulaator Wreckfest 2 jõudis 20. märtsil varajasse ligipääsu. Arendajad lubavad, et see …
-
Ülimenuka Balatro looja: minu järgmine mäng saab olema totaalne koerapask
Pole kahtlustki, et üks 2024. aasta parimaid mänge oli mullu veebruaris ilmunud kaardimäng Balatro. Mäng …
-
Teine Tase 519 × GTA 6, Life is Strange’i FLOP ja Fortnite’i Crocsid – mis toimub?
Mis juhtus Level1 Discordi kanaliga ning kuidas ennast veebiruumis varitsevate ohtude eest kaitsta? Andri paljastab …