fbpx

Tänavu sügisel toimuv MängudeÖÖ on mitmel moel eriline. Üheks suurimaks saavutuseks on aga asjaolu, et Eesti vingeimat videomängu korraldatakse juba 25. korda!

„Esimene MängudeÖÖ toimus 12 aastat tagasi. Selle aja jooksul on mängutööstus korralikult muutunud. Õnneks oleme seda suutnud teha ka meie. Nii ongi iga järgnev üritus eelmisest pisut erinev ja parem,“ räägib ürituse peakorraldaja Andri Allas.

Aastate jooksul on kasvanud ka kohalik mängutööstus. 30. septembril Ülemiste Apollo kinos aset leidva ürituse suurimaks tõmbenumbriks ongi arvukad Eestis tehtud videomängud. Koostöös GameDev Estoniaga tulevad esmaesitlusele mitmed erinevad teosed, mille kallal kodumaal askeldavad mänguarendajad vaeva on näinud.

Näiteks saavad kõik külastajad esmakordselt proovida VR-seadmetele loodud „Robinson Crusoe“ stiilis ellujäämismängu Bootstrap Island (Maru VR). Pärnus asuv stuudio Gamecan toob aga MängudeÖÖle enda uue mängu Contenders: Arena, mis sisaldab 3v3 mängulaadi spetsiaalselt ürituseks valminud versiooni.

Sellega muidugi kodumaiste mängude laviin ei lõppe! Veel saavad külastajad oma silmaga näha ja käega katsuda järgnevaid teoseid: Adventures of Delivery Man (Fat Snail Studios), CraftCraft (Placeholder Gameworks), Broken Alliance (Placeholder Gameworks), Schizollama (Chaosmonger Studio), Three Minutes to Eight (Chaosmonger Studio) ja palju muudki.

Ülemiste keskuse turunduse ja vastutustundliku ettevõtluse valdkonnajuht Tiia Nõmm ütles, et Eesti kodumaise mängutööstuse värskemal toodangul võiks silma peal hoida needki, kes muidu kuigi sageli arvutimänge ei mängi. „Arvutimängududel on Eesti kultuurielus juba selge roll, uskuda võib, et ajaga see ainult kasvab,“ ütles Nõmm.

Eesti vs Soome CS:GO

Eestile saab kaasa elada mujalgi. Näiteks asutakse kodumaa au kaitsma suurejoonelisel e-spordivõistlusel, kus lähevad omavahel kokku Eesti ja Soome CS:GO meeskonnad. Maarjamaad esindab sYnck, põhjanaabrite au kaitseb Enhanced.

„Numbrid paberil näitavad, et Eesti mehi võiks justkui favoriidiks pidada. Korraldajana tahaks muidugi näha tulist ja tasavägist lahingut. Aga kahtlemata annab kodupubliku ees mängimine väikese eelise,” räägib Allas. „Kindlasti oleks äge näha publikut hullumas, kui omad võidukarika pea kohale tõstaks.“

Wrestlingust cosplayni

CS:GO ei jää ainsaks võistluseks, kus kodumaa parimad enda oskuseid demonstreerida saavad. Automängu Gran Turismo 7 finaalvõistlus toob kohale parimad virtuaalsed võidusõitjad. „Kvalifikatsioonid said nii osalejate kui ka vaatajate seas palju kiita, loodetavasti suudame lati finaaliga veelgi kõrgemale tõsta,“ sõnab Allas. Lisaks sellele selgitatakse parimad välja ka MyHitsi e-sporditurniiril uhiuues jalgpallimängus EA Sports FC 24 ning kaklusmängus Mortal Kombat 1.

Suurt rõhku on pandud ka üleüldisele meelelahutusele. Suure saali lavale astuvad ÖÖ jooksul mitmed erinevad artistid, muusikalised numbrid ja muud etteasted. Publik saab enda teadmisi proovile panna muusikaviktoriinis. Rahvast hullutatakse nüüdseks traditsiooniks saanud wrestlinguga ning pakutakse silmailu suurejoonelise cosplay võistlusega.

„MängudeÖÖ programm on väga tihe ja varieeruv, mis pakub meelelahutust ka neile, kes videomängudega igapäevaselt kokku ei puutu,“ ütleb Allas. „Meil üllatusi jagub!“