Mängukonsoolide ning nende salvestusfailide igasugune omavoliline nokitsemine on Jaapanis karistatav kuni viieaastase vangistuse või viie miljoni jeenise (umbes 40 000 €) suuruse rahatrahviga.
Jaapani Arvutitarkvara Autoriõiguse Assosatsiooni (Japan’s Association of Copyright for Computer Software) veebilehelt võib lugeda, et eelnimetatud tegevused rikuvad rangelt riigi Ebaõiglase Konkurentsi Ennetusseadust (Unfair Competition Prevention Law). Esmalt märkas seda Tõusva Päikese Maa videomängusait Hachima Kikou, kui lisaseadmete müügiga tegelev veebisait Cyber Gadget lõpetas oma salvestusfailide mudimisega tegeleva tarkvara müügi nende piirkonnas.
Lisaks on nüüdsest illegaalne ka nn. „hall turg“, kust on võimalik soetada odavalt enamasti mitte just kõige legaalsematel teedel saadud mänguvõtmeid.
Imestan, et Jaapan kui üks kõige tehnoloogilisemalt arenenuid riike on hakanud piirama omaenda turgu. Huvitav, kas sellised seadused jõuavad kunagi ka läände ning kolmandad osapooled, kes müüvad konsoolitarkvara, surevad sootuks välja?
Allikas: Kotaku
Värske ⚡
-
Teine Tase 522 × Mängud on kallimad kui kunagi varem – kes selles süüdi on?
Videomängud on niigi kulukas hobi, aga hinnad kerkivad üha kõrgemale. Kas süüdi on ülemaailmne majanduse …
-
Kõik oluline, mida sa Nintendo Switch 2 kohta teadma peaksid
Nintendo tutvustas lähemalt enda eesootavat konsooli Switch 2. Panime kirja kõige olulisema info, mida sa …
-
Teine Tase 521 × Switch 2 tuleb – aga mis meist saab?
Sel korral valmistuvad Sten, Allan ja Andri Nintendo Switch 2 tulekuks. Tõsi, minevikus elavad mehed …