Vahel ei ole ühe mängu kirjeldamiseks palju sõnu vaja. Asjad saab kokku võtta ka… lühidalt.
Üksikisikuvaade ja platvormimine on asjad, mis minu silmis kohe kuidagi omavahel ei sobitu. Siiski leidub videomänge, mis antud sümbioosi soovivad ära kasutada, pannes eelnevalt mainitud argumenti ümber kirjutama. Üheks selliseks teoseks saab lugeda 27. oktoobril ilmunud möllukat Ghostrunner. Slipgate Ironworks stuudio valvsa pilgu all sündinud üllitis leiab aset küberpungilikus universumis, kus mängija kehastub küberninjaks, kes vaevleb mälukaotuse all (siinkohal saab paralleele tuua möödunud aastal ilmunud Katana Zeroga). Tema sihiks on päästa tehisintellekt Arhitekt inimkonda valitseva pahalase Mara võimu alt.
Visuaalselt niigi võrratule teosele annavad lisavürtsi keerukad hüppamissektsioonid ja vaenlased, mille või kelle puhul üks vale liigutus maksab üsnagi kiirelt kätte, viies mängija tagasi kas leveli või vahepunkti algusesse. Mainimata ei saa jätta ka asjaolu, et kogu seda frustratsiooni ja leveli läbimise järgset rahuolu saadab vägagi hea heliriba! Olgugi, et Ghostrunner on oma ülesehituselt vägagi hea mäng ja tarbitav nii PC kui ka konsoolide peal, tuleb arvestada selle kurva tõsiasjaga, et puldiga mängimine lisab kõvasti keerukust juurde. See võib aga üsna kiirelt tekitada isu teos sinnapaika jätta.
Värske ⚡
-
Teine Tase 502 × Kes teeb paremaid mänge: eestlased või lätlased?
Oleme tänavu korduvalt rääkinud headest Eestis loodud videomängudest. Millega aga tegelevad meie lõunanaabrid? Piilume piiri …
-
Ludoloogia logi: militaarmasinatega meestepäev
Head meestepäeva! Täna taas mänguteemast, mis kõnetab pigem meessugu – lendavad militaarmasinad. „Top Gun: Maverick“ …
-
Ära mängi seda mängu ei kümneka, viieka ega isegi kaheka eest!
Unknown 9: Awakening on osa Bandai Namco laiemast multimeedia frantsiisist. Seda maailma katavad raamatud, koomiks, …