fbpx

ESMAMULJE: Devil May Cry 5

Gamescom 2018 on käes! Sellega tulevad kaasa põnevad uudised, ootamatud teated ning loomulikult võimalus näha uusi kuumimaid teoseid. Olles ise koha peal, sain paljusid mänge proovida, nende hulgas ka Devil May Cry 5.

Devil May Cry 5 on legendaarse hack and slash seeria viies osa. Sarja viimane nummerdatud peatükk tuli välja ligi 10 aastat tagasi ning selle aja jooksul on meieni jõudnud ainult lahkarvamusi tekitav DmC: Devil May Cry. Nüüd on aga Capcom andnud seeria tagasi kolmanda ja neljanda osa arendustiimile, kes lubavad uues peatükis näidata kõike, mida nad on viimase kümne aasta jooksul õppinud.

Esimene asi, mis DMC5 mängitavas demos välja paistis oli uus realistlik visuaalne stiil. Mäng näeb imeline välja ning jookseb väga sujuvalt – deemonite hordide hakkimine ja raiumine pole kunagi nii hea välja näinud! Peategelaseks on DMC4 protagonist Nero, kel on oma tuntud deemonikäe asemel mehaaniline jäse, mis funktsioneerib väga sarnaselt – haarab vastaseid kaugelt, tirib Nero nende poole või lihtsalt taob deemoneid maa sisse. Uuel käel on aga paar uut võimet, lubades mängijal lükata vastaseid eemale või neid õhku lasta.

Mängitavus on koheselt vanakooli Devil May Cry fännidele tuttav, tuues tagasi rütmipõhise võitlussüsteemi, võime kaamera vastase peale fikseerida ja kõige parem – võimalus mõnitada oma deemonlikke vaenlasi. Mida paremini mängija võitleb, seda parema hinde Style-meeter talle annab ning seda absurdsemaks muutuvad Nero naljad. Seekord on isegi võimalik oma vastaseid õhus narrida!

Devil May Cry 5 paistab olevat võidukas tagasitulek legendaarse seeria poolt. Pakkudes tuttavat mängitavust vanadele fännidele kui ka ligipääsetavat visuaalset stiili uutele huvilistele, tundub Nero ja Dante uus seiklus olevat miski, mida kõik märulifännid peaksid ootama. Teos jõuab meieni järgmise aasta 8. märtsil.

Ah jaa… Lahingumuusika on ka ÜLIHEA!