Järjekordne mänguaasta on lõppemas ning järgmine koputab juba uksele. Enne veel, kui kärsitu külalise sisse lubame, meenutame, mida meeldejäävat meie viimane tiir ümber päikese mängusõpradele pakkus.

+317

YouTube videot 153 päeva + 8 tundi

aastalõpusaade

jaanuar

Aasta algus oli tühi suurtest väljalasetest, kuid see-eest pakkusid meeldejäävaid indie-elamusi mängud nagu The Witness, That Dragon, Cancer ja Oxenfree. Uudisekünnise suutis ületada Sony oma jätkuva saagaga krabada endale youtuberite seas ülipopulaarse termini “Let’s Play” ainuõigused. Selge märk mängu- ja filmimaailma süvenevast sümbioosist oli tele- ja filmistuudio Activision Studiosi ellutoomine, millelt võib tulevikus oodata erinevate Activisioni ja Blizzardi kaubamärkide ekraniseeringuid.

+10

Uut Level1 liigetKokku on meid 29 (liitu?)

veebruar

Veebruar jätkas lõppeva aasta tugevat indie-sooritust, pakkudes mängusõpradele hitte nagu Superhot, Stardew Valley, Firewatch ja Unravel. Nüüd hakkasid talveunest ärkama ka suurstuudiod - poelettidele potsatasid muuseas Street Fighter V, Far Cry Primal, XCOM 2 ja The Walking Dead: Michonne. Uudistevoost jääb meelde Ubisofti otsus oma kuldmune munev hani puhkusele saata ja tänavu esimest korda kaheksa aasta jooksul Assassin’s Creedi mängu mitte väljastada. Mängumeedia muutuvast näost andis aimu asjaolu, et pärast kolmteist aastat kestnud tegevust pidime hüvasti jätma legendaarse veebikeskkonnaga GameTrailers.

märts

Lume sulades kujunesid märtsikuus mängusõprade esimesteks kevadekuulutajateks The Division ja esmakordselt episoodilist valemit katsetava Hitmani esimene osa. Lisaks sellele saime teada, et Mass Effect Andromeda lükkub edasi järgmisesse aastasse, tõstsime tüli Overwatchist tuntud Traceri tagumiku pärast ja rõõmustasime Puppey juhitud Team Secreti võidu üle Shanghai Major turniiril. Microsoft pakkus Sonyle võimaluse mitmikmängusüsteemid ühendada ja luua platvormideülene lahendus, millesse Sony ei suhtunud just suurima entusiasmiga. Küll aga oli põhjust rõõmustamiseks virtuaalreaalsussõpradel, sest lõpuks saabus poelettidele Oculus Rift.

+753

Avaldatud artiklit~166 616 sõna

aprill

Aprillis madistasime deemonitega Dark Souls III-s, rändasime ajas Quantum Breakis ja naasime lapsepõlve Ratchet & Clankis. Kuid lisaks heade mängude saabumisele pidime olema tunnistajaks ka paarile valusale ärasaatmisele. Esiteks otsustas uksed sulgeda kümneaastase staažiga Lionhead Studios, mis on elule puhunud legendaarsed seeriad nagu Fable ja Black & White. Teiseks otsustas Microsoft lõpetada Xbox 360 konsoolide tootmise, mida alates 2005. aastal toimunud debüüdist on müüdud 84 miljonit koopiat.

mai

Kevade lõpp tõi kaasa tõelise tähtede saju - DOOM, Uncharted 4: A Thieve’s End, Overwatch ja The Witcher 3: Wild Hunt - Blood and Wine olid vaid mõned mängud, mida mais esmakordselt proovida saime. Hitmani fännide suureks rõõmuks ilmus nüüd välja mängu esimene Elusive Target ja Call of Duty fännide suureks meelehärmiks kujunes Infinite Warfare’i treiler üheks vihatuimaks videoks YouTube’i ajaloos. Kuigi uusim Mirror’s Edge polnud selleks hetkeks veel mängijateni jõudnud, saime teada, et mänguseeria ainetel asutakse teleseriaali väntama.

+52

Lindistatud podcastiKolmes neis polnud Steni

juuni

Kauaoodatud Mirror’s Edge Catalyst ei alustanud tempokalt ega suutnud sammu pidada samuti sel kuul saabunud nostalgiahõngulise Trials of the Blood Dragoniga ja sürreaalse Inside’iga. Mängumaailma rambivalgusesse astus mõistagi E3, kus Microsoft kuulutas Xbox One S-i ja Project Scorpio näol välja tervelt kaks uut konsooli, Hideo Kojima esitles staaridest pakatavat Death Strandingut ja kauaoodatud Prey järje avalikustamisel muundasime end kohvitassiks. Lisaks sellele kuulsime, et peagi saame kinos näha ka Minecrafti ja The Divisioni ainetel vändatud filme, ning et Horizon: Zero Dawn saabub meieni alles järgmise aastanumbri sees.

juuli

Kuu varem E3-lt alanud mängulaviin vaibus juulis kesksuviseks põuaks. Adr1ft viis meid orbiidile hävinenud kosmosejaama tumedaid saladusi avastama, kuid aasta ühe meeldejäävaima kogemuse pakkus Pokemon GO, mis vallutas oma üürikese tormijooksuga kogu maailma. Mitte kõigil polnud aga põhjust võidusigarit popsutada - aasta varem saabunud Evolve ei suutnud mängijate tähelepanu köita ja muudeti seetõttu PC-l tasuta mänguks. Küll aga oli põhjust rõõmustamiseks Xbox One’i omanikel, kuna Rockstari Red Dead Redemption leidis lõpuks tagasiühilduvuse kaudu tee uude generatsiooni. Kuid mõistagi - mis kõige tähtsam - toimus Pärnus Level1 poolt korraldatud Suvine ja riiläksim MängudeÖÖ!

august

Suve lõpus hiilis meie mängumasinatesse suurepärane Deus Ex: Mankind Divided, tugeva esimese episoodiga alustas Batman: The Telltale Series ning soojalt võeti vastu ka Abzu. Kõige elavamalt jääb kuud meenutama siiski No Man’s Sky turbulentse arendusteekonna kulminatsioon ja saabumine orbiidile, kust teos paraku leegitseva varena kiiresti alla sadas, suutmata vastata ülikõrgetele ootustele. Jutuainet pakkus ka Konami, tõestades Metal Gear Survive’i väljakuulutamisega, et neil pole aimugi, mida ilma Hideo Kojimata peale hakata. Level1 saatis aga Saksamaal toimuvale maailma suurimale videomängumessile gamescomile teist aastat järjest esindusmeeskonna!

september

Esimeste langevate lehtede seas saabus kummivilinal kohale Forza Horizon 3. Jalkafännid kogus ekraanide ette kobarasse FIFA 17, et taaskord virtuaalsel palliplatsil omavahel mõõtu võtta. Vastuoluliste reaktsioonide tulvas tegi oma debüüdi ka Microsofti eksklusiivteos ReCore. Aasta alguses mängijateni jõudnud Firewatch oli septembriks oma kaasahaarava narratiiviga suutnud ka filmimaailmas silma paista, mistõttu kuulutati välja mängul põhinev linateos. Põhjust rõõmustamiseks oli ka indie-sõpradel, kuna saime teada, et töös on järg kaasahaaravale vehklemismängule Niddhogg.

~2500

MängudeÖÖ külastajatKolmel üritusel

oktoober

Oktoobris astusid ringi 2016. aasta raskekaallased - Battlefield 1, Mafia III, Titanfall 2, Gears of War 4 ja Civilization VI asusid edetabelite tippe vallutama, kuid lisaks neile pani meid puusi nõksutama (kriminaalselt alahinnatud) rütmimäng Thumper. Suurtest teostest ei jäänud maha ka meeldejäävad juhtumised. Müügile saabus PlayStation VR, välja kuulutati Nintendo Switch ja Red Dead Redemption 2, tele- ja kinoekraanil näeme tulevikus vastavalt Candy Crushi ja Gears of Wari ning uksed sulges Sleeping Dogsi loonud United Front Games. Juhtus palju, kuid kõik see kahvatub vabariigi suurima mängupeo, sügisese MängudeÖÖ taustal!

november

Hilissügis jätkas kuu varem alanud tähtede sadu. Nüüd saabusid poelettidele Dishonored 2, Final Fantasy XV, Watch Dogs 2 ja Call of Duty 4: Modern Warfare Remastered, millega lohises sangpommina kaasa midagi nimega Call of Duty: Infinite Warfare. 4K telerite õndsad omanikud, graafikapedandid ja kõik teised huvilised said nüüd käed külge lüüa Sony uuendatud konsoolile, PlayStation 4 Prole. Valusa õppetunni ühistranspordis tööasjade ajamise kohta sai üks õnnetu Eidosi töötaja, kui Montreali metroos lekkis potentsiaalselt järgmine Tomb Raider.

detsember

Aasta lõpus hiilis jõuluvana kingikotis sisse veel Dead Rising 4, kuid ka end aastaid oodata lasknud The Last Guardian. Pärast pikka pausi said aplad fännid lõpuks haugata esimese tüki Telltale’i The Walking Deadi kolmandast hooajast, alapealkirjaga A New Frontier, ning lumetuid jõule aitas valgemaks muuta asjakohaselt talvine Steep. 2016. mänguaastale sidus maitseka lipsu PlayStation Experience, kus lisaks kaua oodatud ja pikalt nõutud Knack 2 mängule avalikustati rõkkava aplausi saatel ka The Last of Us Part II.

Sõbrad, aitäh!

Selline oli lõppev, 2016. mänguaasta. Loodame, et järgmised kolmsada kuuskümmend viis päeva on Teie jaoks täidetud vaid parimate ja meeldejäävaimate videomänguelamustega. Level1 soovib tänada Teid kõiki meid järgimast, jälgimast ja toetamast, sest just Teie olete need, kes teevad iga järgneva mänguaasta meie jaoks eelnevast kordades paremaks!


Mängulist vana-aasta lõppu ja uue algust!